3B w Międzyzdrojach – dzień 3

Trzeciego dnia naszej wycieczki zajrzeliśmy do Muzeum Przyrodniczego, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak różnorodna jest przyroda Wolińskiego Parku Narodowego. Odbyły się tam wspaniałe lekcje biologii i geografii. Obejrzeliśmy charakterystyczne dla tego obszaru ekosystemy wraz ze specyficznymi dla nich przedstawicielami fauny: jeleń, sarna, dzik, lis. Następnie wybraliśmy się do zagrody żubrów, by z bliska ocenić wielkość największego ssaka Europy. W drodze powrotnej podzieliliśmy się na dwie grupy, by zacząć zabawę w podchody. Ten powrót do dzieciństwa okazał się świetnym pomysłem. Grupa uciekających sama wymyślała zadania dla tych, którzy wyruszyli za nią w pościg. Zadania były bardzo różnorodne i pozwoliły docenić siłę zespołu. Każdy z nas ma inne talenty: rysowaliśmy całą klasę, układaliśmy napis z szyszek, rozwiązywaliśmy zadanie matematyczne, a nawet stworzyliśmy piosenkę! Ze śpiewem na ustach dotarliśmy do Kawczej Góry. Gwarantujemy, że kolejny dzień wycieczki też dał dużo powodów do radości. Przekonacie się o tym już jutro!

Fotorelacja z dzisiejszego dnia w galerii.