3B w Międzyzdrojach – dzień 4-5

Dziś mamy bonus! Opiszemy Wam aż dwa dni naszej wycieczki. Połączyliśmy harmonijnie modlitwę i rekreację. Nasza klasa jest przecież do tańca i do różańca. Podczas Mszy świętej mogliśmy przekonać się jeszcze bardziej, jak Bóg objawia się w swoim stworzeniu. Dlaczego? Eucharystia odbyła się na plaży. To nie tylko ciekawe doświadczenie duchowe, ale także wspaniała okazja do ewangelizacji. Grupa młodych ludzi modlących się w takim miejscu nie jest codziennym widokiem. Potrzeba wiele odwagi. Ludzie obserwują, dziwią się, a nawet robią zdjęcia. Później znaleźliśmy czas na zabawę. Zdrowa rywalizacja na kręgielni i podczas nocnej gry “w jajka”, pełne radości chwile na pływalni i kolejny powrót do dzieciństwa w wesołym miasteczku. Endorfiny wytworzyły się w ogromnych ilościach. Postanowiliśmy podtrzymać tę radosną atmosferę. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepszą rzeźbę z piasku. Podjęliśmy wyzwanie. Zwłaszcza, że rzeźba miała kojarzyć się z naszą klasą. Budowlę trzeba było zatem dobrze przemyśleć, zanim zaczęliśmy ją tworzyć. Chłopcy zaprezentowali piaskowe serce. Dziewczyny postanowiły stworzyć syrenę, którą była nasza wychowawczyni. Konkurs musi mieć swoich zwycięzców. Wygrali chłopcy, ale wszystkie dzieła zasłużyły na uznanie. Znaleźliśmy również czas, by odwiedzić Park Miniatur Miast Bałtyckich. Stwierdziliśmy zgodnie, że to była nasza najlepsza wycieczka! Szkoda, że już się skończyła. Jedno jest pewne – pozostanie w naszej pamięci. A z tego miejsca już nikt nam jej nie zabierze.

Klasa 3b i Maria Grzebyta-Kropska

Zapraszamy do galerii.