Salezjanie po raz pierwszy na Ogólnopolskiej Gimnazjadzie

W dniach 26-28 maja odbył się Festiwal Unihokeja w Elblągu, który jest jednocześnie Ogólnopolskim Finałem Gimnazjady w Unihokeju. Po raz pierwszy dwie nasze drużyny wzięły udział w tych prestiżowych zawodach, w których grają najlepsze szkoły z całej Polski. Drużyna dziewcząt pokazała się z bardzo dobrej strony i zajęła IX miejsce w stawce dwudziestu drużyn. Niewiele zabrakło, aby dostać się do strefy medalowej, ale zdecydowała przegrana z drużyną z Nowego Dworu Kwidzyńskiego, która zajęła I miejsce w tych zawodach. Ostatecznie dziewczyny zwyciężyły w czterech meczach, a w dwóch schodziły jako pokonane.

Chłopacy mieli dużo trudniejsze zadanie ze względu na to, że byli zdecydowanie najmłodszą drużyną i chyba najmniej doświadczoną. Walczyli dzielnie w każdym meczu, ale przegrywali przede wszystkim pojedynki szybkościowe i siłowe ze starszymi rywalami. Ale najważniejszym zadaniem było zapoznanie się ze sposobem gry na poziomie gimnazjum i nawiązanie walki i to zrobili.

Oprócz rozgrywania meczy udało nam się również zobaczyć ciekawe miejsca. W drodze do Elbląga zwiedziliśmy zamek w Malborku, a w sobotę po meczach zobaczyliśmy Stare Miasto w Elblągu, które jest niezwykle ciekawe.

Warto podkreślić, że nasz wyjazd nie byłby możliwy bez dużego wsparcia rodziców i wsparcia dyrekcji szkoły. Za to serdecznie dziękujemy!

Skład drużyny dziewcząt: Maria Kubzdela, Natalia Chudziak, Maria Wyrwińska, Liwia Skorosz, Gosia Mizerska, Ania Kolecka, Martyna Wawrzyniak, Maja Gosławska i Marta Wiśniewska (kapitan).

Skład drużyny chłopaków: Antek Syrysko, Marek Bąk, Tomek Brodniewicz, Bartek Jaźwicki, Hubert Jaźwicki, Stasiu Płuciennik, Kacper Jaźwicki, Kacper Kureń, Krzysztof Matuszewski i Szymon Wiśniewski (kapitan).

Opiekunowie drużyn: Joanna Miłkowska, Łukasz Włoch i Krzysztof Kłopocki

Zapraszamy do galerii.