Sukces dziewcząt na czwórboju lekkoatletycznym

Miłą niespodziankę sprawiły dziewczęta reprezentujące Publiczną Salezjańską Szkołę Podstawową w Mistrzostwach Poznania w czwórboju lekkoatletycznym zajmując IV miejsce tracąc do podium zaledwie 4 punkty. Wynik jest tym bardziej wartościowy jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wystartowało aż 26 szkół z całego Poznania i że nasza drużyna jest niezwykle młoda i będzie mogła jeszcze podnosić swoje umiejętności. W skład drużyny weszły: Basia Brzezińska, Monika Kłoda, Dobrochna Wiśniewska, Ela Abai, Marysia Stryczyńska, Maja Ratajczak i Zuzia Jachowska.

Indywidualnie najlepiej spisała się Ela, która wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 4,48 m i zajęła II miejsce w biegu na 60 m uzyskując czas 9,01 s, a przeliczając wyniki w czterech konkurencjach czwórboju na punkty okazała się najlepszą zawodniczką spośród 156 startujących dziewcząt! Dzięki temu Ela indywidualnie uzyskała przepustkę do startu w Finale Wojewódzkim.

Gratulacje!

Drużynę przygotowali: Joanna Miłkowska, Kinga Paul – Wiciak i Łukasz Włoch

Zapraszamy do galerii.