Muzeum ginących zawodów

18 maja klasy 3a i 3b PSSP wyjechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu. 
W centrum tym można było zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona z zajęciami edukacyjnymi przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala poprzez warsztat bednarsko– stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza warsztat wikliniarski do składu kolonialnego oraz wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. Dzieci mogły spróbować swoich umiejętności przy oddzielaniu śmietany od mela i próbie wykonania masła. 
Dużą frajdą dla uczestników warsztatów był udział w samodzielnym wykonaniu wiklinowych wózków oraz miodowych świec, które dzieci zabrały ze sobą do domu. 
Obie klasy z dużym zaciekawieniem wysłuchały prelekcji prowadzonej przez przewodnika dioramy na zajęciach przyrodniczych.
W przerwie między zajęciami w dawnym spichlerzu uczniowie posilili się smacznym obiadem:)

Do szkoły wszyscy wrócili pełni wrażeń, humoru i nowych doświadczeń. 

Monika Abai, Martyna Kaczmarek 

Zapraszamy do galerii.