Młodziczki UKS Salezjanie piątą drużyną w Polsce!

W dniach 26-28.05.2017 roku dziewczęta reprezentujące barwy UKS Salezjanie Poznań wystartowały w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbyły się w Zielonce koło Warszawy. Był to debiut uczennic z Zespołu Szkół Salezjańskich na imprezie sportowej tak wysokiej rangi i dlatego nie należeliśmy do grona faworytów. Pierwszy dzień zawodów pokazał jak trudno jest tu wygrać mecz, a nawet zdobyć bramkę. Dokonała tego dopiero Weronika Krygier w trzecim naszym meczu. Chociaż trzy pierwsze mecze przegraliśmy to nasza gra była coraz lepsza i dzięki temu do drugiego dnia zmagań przystąpiliśmy z wiarą w pierwsze zwycięstwo. Przed nami stanęła drużyna UKS Jastrzębie Żytowiecko, z którą przez cały sezon przegraliśmy chyba cztery mecze. Ale tym razem to my byliśmy górą. Po trzech bramkach Zosi Wawrzyniak wygraliśmy 3:1 i uzyskaliśmy prawo gry o V miejsce. W meczu tym zmierzyliśmy się z drużyną UKS Wiatr Ludźmierz. Widać było, że obie drużyny są zmęczone zawodami, ale obie również chciały wygrać. Niestety to my straciliśmy bramkę i długo nie mogliśmy zdobyć gola. Na trzy minuty przed końcem zaryzykowaliśmy i zdjęliśmy bramkarza wprowadzając dodatkową zawodniczkę z pola. I opłaciło się bo już kilkadziesiąt sekund później Ela Abai po przepięknym rajdzie zdobyła bramkę wyrównującą stan meczu. Remis oznaczał dogrywkę, a brak goli w dogrywce, rzuty karne. Wiele nerwów i po pięciu seriach nadal 1:1. Szósta kolejka i bez zmian. W siódmej kolejce do piłki podchodzi Zosia Rudnicka i bez wahania zdobywa zwycięską bramkę. I stało się!

Jesteśmy 5. drużyną w Polsce!

Skład drużyny:
Karolina Miłkowska (BR), Marta Dutkiewicz (BR), Zosia Wawrzyniak (Kapitan), Maja Dutkiewicz, Matylda Kubiak, Zuza Jachowska, Basia Brzezińska, Ela Abai, Gosia Winter, Natalia Bożek, Weronika Krygier i Zosia Rudnicka.
Trenerzy: Joanna Miłkowska i Łukasz Włoch

Dziękujemy rodzicom za wsparcie, bez którego ten wyjazd nie mógłby się odbyć!

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.