„M³ Muzyka Matematyka Malarstwo”

W miniony piątek, tj. 2 czerwca br. grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wykładzie „M³ Muzyka Matematyka Malarstwo” zorganizowanym przez Poznańską Fundację Matematyczną i Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

Podczas przedstawienia na wiolonczeli grał Matthias Kreck z Uniwersytetu w Bonn, a na fortepianie Marek Kaluba z Polskiej Akademii Nauk i WMiI UAM. Matthias Kreck wygłosił również popularny wykład matematyczny pt. “From reproduction of rabbits over Fibonacci numbers to the golden ratio”.

Pokazane zostały także obrazy niemieckiej malarki Luitgard Ilg tematycznie związane z treścią wykładu.

Wykład odbył się w Auli Lubrańskiego, Collegium Minus UAM.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Potęga Matematyki 2017”.

Agnieszka Leśniewicz

 https://www.youtube.com/embed/wCoqsqYiqJI

Fotorelacja w galerii – zapraszamy