Tydzień Konstytucyjny

Dnia 29 maja 2017 roku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez dwóch, poznańskich prawników – Pana Michała Wyjatka oraz Jacka Szymańskiego. Tematem spotkania było poszerzenie naszej wiedzy o Konstytucji. Zostaliśmy podzieleni na 6-osobowe grupy, w których mieliśmy zastanowić się nad tym, który z rozdziałów Konstytucji dotyczy najbardziej nas – obywateli. Następnie próbowaliśmy stworzyć system rządów, jaki naszym zdaniem byłby najlepszym na bezludnej wyspie. Każda z grup przedstawiła bardzo ciekawe, choć może czasem trudne do wypracowania pomysły. Ostatnim elementem warsztatów było rozwiązywanie różnorakich problemów w oparciu o zapisy w Konstytucji. Po tym spotkaniu wiemy już, że Konstytucja została opracowana nie po to, by ją lekceważyć lub łamać, ale po to, by dla dobra całego kraju przestrzegać jej zapisów. Dziękujemy Panom prawnikom za niezwykle interesujące spotkanie oraz liczymy na kolejne!

Natasza Michalska klasa 3B PGS

Zapraszamy do galerii.