​Pies asystujący – Bosman w 3b PGS

W środę w klasie 3b PGS odbyła się nietypowa godzina wychowawcza. Odwiedziła nas Mama Tristana – pani Lidia Porzuczek wraz ze swoim psem Bosmanem, który jest drugim w Polsce psem asystującym – sygnalizującym dźwięki. Bosman został wyszkolony przez Fundację DOGIQ dzięki współpracy z partnerem Inter Marine Group Sp z o. o. oraz Lions Club Gdynia. Wiadomo nie od dziś, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Szybko się do niego przywiązuje i jest traktowany jak członek rodziny. Dzięki wizycie Pani Porzuczek na naszej lekcji wychowawczej dowiedzieliśmy się więcej na temat wyjątkowej relacji psa z człowiekiem Wiemy jak przebiega wymagający i kosztowny proces szkolenia czworonoga. Mama Tristana opowiedziała nam o przypadkach, w którym psy pomagają nie w pełni sprawnym ludziom. Byliśmy zaskoczeni, jak wiele potrafią Ci czworonożni przyjaciele. Otrzymaliśmy również dawkę ważnych informacji, by wiedzieć, co można robić, a czego lepiej nie próbować w obecności psa asystującego. To była bardzo cenna lekcja dla każdego z nas!

Maria Grzebyta-Kropska i Marta Kowalów kl. 3B