Dzień imienin Księdza Bosko

Kochani Byli Wychowankowie!
24 czerwca to dzień imienin Księdza Bosko.
Tego dnia w 1870 roku po raz pierwszy  grupa absolwentów szkół rzemieślniczych pierwszego oratorium na Valdocco w Turynie odwiedziła Księdza Bosko.  Pragnęli podziękować za otrzymane wychowanie i wykształcenie. To pierwsze spotkanie, spontaniczne i okazjonalne, stało się zaczynem wielkiego ruchu byłych wychowanków. Dlatego 24 czerwca to nie tylko dzień imienin Księdza Bosko, ale także wasze święto.
W tym szczególnym dniu życzę wam Kochani, aby religia, rozum i miłość zawsze były fundamentami waszego życia. 
Pamiętajcie także o słowach, które Ksiądz Bosko skierował do Byłych Wychowanków.
„Gdziekolwiek się znajdziecie, pokazujcie zawsze, że jesteście dobrymi chrześcijanami i pobożnymi ludźmi. Kochajcie, szanujcie i praktykujcie waszą świętą religie; tę religie, w której ja was wychowywałem i ustrzegłem przed niebezpieczeństwami i zepsuciem świata; tę religię, która pociesza nas w cierpieniach życia, umacnia w niepokoju śmierci i otwiera nam drzwi bezgranicznego szczęścia”

św. Jan Bosko
 
Wszystkiego dobrego ?