Wycieczka do Krakowa

4 czerwca nasza klasa, czyli 2 PSLO, wyruszyła pociągiem na wycieczkę do Krakowa. Jej celem był nie tylko odpoczynek i integracja, ale także zwiedzenie jak największej ilości ważnych miejsc, a przez to lepsze poznanie polskiej kultury i historii. To ostatnie było możliwe dzięki ogromnej wiedzy pani Anny Kukorowskiej, która chętnie dzieliła się z nami swoją wiedzą, ale także zachęcała nas do tego, żebyśmy samodzielnie starali się coś zauważyć i lepiej poznać.

W czasie 4 dni wycieczki odwiedziliśmy np. galerię malarstwa w Sukiennicach, muzeum Fabryki Schindlera, katedrę na Wawelu, kościół p.w. św. Piotra i Pawła, Starą Synagogę, cmentarz żydowski Tempel, kościół św. Anny oraz Collegium Maius. Na końcu, 7 czerwca, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Poznania.

Bardzo dziękujemy pani Beacie Gizelskiej za zorganizowanie wyjazdu, opiekę i życzliwy uśmiech oraz pani Annie Kukorowskiej za chęć spędzenia z nami czasu, motywację do poznawania otaczającego nas świata oraz każdą przekazaną nam informację.

Jadwiga Tomaszewska, kl. II PSLO

Zapraszamy do galerii.