Pobyt 1b PGS w Lubaniu koło Kościerzyny

W dniach 12-14 czerwca przebywaliśmy na biwaku w pięknie położonym Lubaniu na Kaszubach. Przez trzy dni mieliśmy okazję sprawdzić zgranie naszej klasy poprzez zadania, które proponowała nam instruktorka oraz spędzić ze sobą czas na łonie natury. Zajęcia odbywały się w zabudowaniach starego folwarku, położonego w malowniczej okolicy nieopodal lasu oraz dwóch jezior. Nocleg mieliśmy w Rekownicy, wsi oddalonej o kilka kilometrów, więc codziennie rano i wieczorem odbywaliśmy spacer przez urokliwe łąki i las. W ośrodku sprawdzaliśmy swoje możliwości i walczyliśmy ze strachem w parku linowym, na siatkach wspinaczkowych i podczas skoku z drzewa z wysokości dziewięciu metrów. Ponadto mieliśmy do wykonania kilka grupowych zadań – np. na torach linowych czy pokonując tor przeszkód, niosąc długą i ciężką linę. Pomiędzy poszczególnymi zadaniami relaksowaliśmy się na hamakach. Jednak chyba największe wrażenie zrobiły na nas zajęcia z końmi. Mieliśmy okazję poznać ich język ciała, potrzeby, a także spróbować zapanować nad nimi. Na koniec zgodnie stwierdziliśmy, że nasza wycieczka należała do bardzo udanych.

Zapraszamy do galerii.