Debiut dziewcząt w Polskiej Lidze Unihokeja

Do tej pory drużyny reprezentujące UKS Salezjanie Poznań startowały w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja, ale po raz pierwszy w minioną sobotę trzy nasze zawodniczki zadebiutowały w Polskiej Lidze Unihokeja. I należy ten debiut ocenić bardzo dobrze bo Maja Gosławska, Martyna Wawrzyniak i Magda Mołoń z marszu stały się ważnymi zawodniczkami TKKF Pioniera Tychy, bo to w tej drużynie zagrały. Połączyliśmy siły z Pionierem, aby podołać trudnym wyzwaniom organizacyjnym i sportowym jakie stawia najwyższa klasa rozgrywkowa unihokeja w Polsce. Maja i Martyna zdobywały bramki i asystowały, zaś Magda w obronie odebrała wiele piłek naszym przeciwniczkom. Martynę wybrano nawet MVP jednego z meczy. Przy okazji warto podkreślić, że zdecydowanie wygraliśmy z Wiatrem Ludźmierz oraz Trzebinią czyli gospodarzem turnieju, a przegraliśmy tylko z mistrzyniami Polski Podhalem Nowy Targ.

Kolejny turniej eliminacyjny 16 lub 17 grudnia w okolicach Krakowa.

Zapraszamy do galerii.