Wizyta klasy 1 PSLO w Muzeum Narodowym w Poznaniu

12 października uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej o sztuce dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Pani, która zapoznawała nas z osiągnięciami polskiego malarstwa zwróciła uwagę, że był to czas budowania wszystkiego od podstaw. Dlatego w sztuce pojawiły się nowe nurty m.in. futuryzm, który odrzucał tradycję i charakteryzował się bardzo wąską gamą barw oraz formizm, którego cechą było przedstawianie na obrazach zdeformowanych kształtów. Mieliśmy również okazję interpretować dzieła malarzy takich jak: Tadeusza Makowskiego czy Stanisława Witkiewicza. Jednak największe wrażenie zrobił na nas obraz  Stanisława Kubickiego pt. Mojżesz przed krzewem gorejącym. Wizyta w Muzeum Narodowym uświadomiła nam jak znaczący jest dorobek artystów tamtego czasu.

Małgorzata Gawędowicz, klasa 1 PSLO

Krótka fotorelacja w galerii – zapraszamy.