Piąta pora roku?

9 listopada część klasy 1 PSLO, uczącej się języka niemieckiego, miała okazję uczestniczyć w lekcji przygotowanej przez Pana Krzysztofa Sabiniewicza, który sporządził bardzo ciekawą prezentację, dotyczącą największego okresu zabaw Niemców, karnawału, nazywanego również Piątą Porą Roku. Mogliśmy dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek, dotyczących nie tylko tego święta, ale i o samym prowadzącym, a przy okazji podszkolić umiejętności językowe, ponieważ owa lekcja oczywiście była prowadzona po niemiecku. Lecz, wbrew pozorom, dużo udało się nam zrozumieć, dzięki przejrzystej prezentacji, dołączonym do niej filmikom, profesjonalizmowi Pana Krzysztofa, a także dzięki kilkuletniej nauce języka niemieckiego z naszymi germanistkami. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy bliżej poznać Pana Krzysztofa oraz mieliśmy niepowtarzalną okazję zadać nurtujące nas pytania. Bardzo dziękujemy za dodatkowe urozmaicenie lekcji i poszerzenie naszej wiedzy dotyczącej kultury Niemiec.

Klasa 1 PSLO, Milena Jarzynowska