DeSmartfonizacja – warsztaty w PSLO

Prawie rok temu na świecie było 7,476 mld ludzi, z czego aż 50% (3,773 mld) posiadało dostęp do Internetu. Warto dodać, że unikalnych użytkowników mobilnych jest 66%, czyli 4,917 mld ludzi.

W porównaniu z ubiegłym, 2016 rokiem, przybyło:

• 354 mln internautów (+10%)
  • 482 mln aktywnych użytkowników social mediów (+21%)
  • 222 mln unikalnych użytkowników mobilnych (+5% od lutego 2016 r.)
  • 581 mln aktywnych, mobilnych użytkowników mediów społecznościowych (+30%)

Ponad połowa ludzi na świecie korzysta z Internetu, niewiele mniej bo 46% (3,448 mld) łączy się mobilnym Internetem za pomocą smartfonów. W Polsce liczba ta wynosi 72% co daje 15. miejsce w światowym rankingu.

W kategorii ilości czasu spędzanego na platformach społecznościowych, Polska zajmuje 22 miejsce na świecie. Każdego dnia przeznaczamy na nie średnio 1 godzinę  i 45 minut.

Najpopularniejszym serwisem na świecie, jest Facebook. Ma on już 1,871 miliarda użytkowników, z czego 44 procent stanowią kobiety, a 56 procent mężczyźni. Polska pod względem użytkowania Facebooka zajmuje trzecie miejsce.

Aż 73% polskich użytkowników Facebook korzysta z tego serwisu codziennie. Niewiele więcej bo 74% we Włoszech, a na pierwszym miejscu z 75% jest Australia.

(źródło: We Are Social – Digital in 2017: Global Overview)

Uczniowie klas 1 i 2 PSLO (grupa psychologii społecznej) wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Fundację PANHERI, których celem było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z Internetu.

Bezpieczeństwo w Internecie i świadome korzystanie z mediów jest bardzo ważne, dlatego uczniowie klasy 1 PSLO po spotkaniu z przedstawicielem fundacji, przygotowali na zajęciach z informatyki kilka ważnych wskazówek w formie internetowych tablic oraz chmur wyrazowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Internetowa tablica:

Bezpieczeństwo w internecie a smartfonizacja

Smartfon – czy umiesz bez niego żyć?

Chmury wyrazowe: