Nowenna do Niepokalanej

„Najświętsza Maryja Panna jest niepokalana i nienawidzi wszystkiego co sprzeczne jest z czystością” – św. Jan Bosko

W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie tego dnia 1854 papież Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Z kolei 8 grudnia 1859 Ksiądz Bosko wezwał do siebie swoich najbliższych i najbardziej oddanych współpracowników. Podzielił się z nimi swoimi planami założenia Zgromadzenia Salezjańskiego. W tradycji salezjańskiej tego dnia pali się listy napisane do Matki Bożej, aby „wysłać” je do Nieba. Najświętsza Maryja Panna zajmowała szczególne miejsce w życiu Księdza Bosko, często powtarzał: „We wszystkim jesteśmy dłużnikami Maryi. Nasze największe dzieła miały swój początek i spełnienie w dniu Niepokalanej”. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO ODMAWIANIA NOWENNY DO NIEPOKALANEJ!

Teksty modlitwy na każdy dzień możecie znaleźć tutaj:
http://dadonbosco.pl/2017/11/28/nowenna-do-niepokalanej-2/

 
Ewa Dojaś-Łukomska