„Matematyka w filmie”

Matematyka jest nie tylko wspaniałą nauką i narzędziem służącym do opisu świata. Jest również elementem kultury, a nawet popkultury.

W ramach projektu „Potęga Matematyki 2017”, uczniowie naszych szkół uczestniczyli w kolejnym wydarzeniu, tym razem z cyklu „Matematyka w filmie”.

Dnia 15 grudnia br. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się projekcja filmu o tematyce mocno matematycznej, a po niej został wygłoszony wykład o roli matematyki w fizyce. Wykład wygłosił dr Paweł Kurzyński z Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu.

Cykl wydarzeń „Matematyka w filmie” przedstawia matematykę nie tylko w filmie, ale także w sztuce filmowej.

Projekt „Potęga Matematyki 2017” jest organizowany i współfinansowany przez Poznańską Fundację Matematyczną Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz przez Miasto Poznań.

Zapraszamy do galerii.

Agnieszka Leśniewicz