Kolejna wizyta w Warszawie!

Stolica – to miejsce, które odwiedziło już wielu z nas. Zabytki, muzea, miejsca pamięci to bardzo ważne punkty wizyt w tym mieście. Tym razem nasi uczniowie mieli okazję poznać nieco inne oblicze najważniejszego polskiego miasta. Odwiedzili siedzibę TVP mieszczącą się przy ulicy Woronicza. Zobaczyli, jak powstaje program rozrywkowy: Jaka to melodia, przyjrzeli się z bliska realizacji programu: Pytanie na śniadanie. Dzięki uprzejmości pani Celestyny Grzebyty mogliśmy drugi raz zobaczyć, jak pracują dziennikarze Panoramy, Teleexpressu i Wiadomości. W tym roku odwiedziliśmy również siedzibę TVN – stacji komercyjnej. Obserwowaliśmy nagranie Dzień Dobry TVN, a także pracę Marcina Prokopa i Doroty Wellman. To z pewnością cenne doświadczenie zwłaszcza dla tych, którzy marzą o karierze dziennikarzy. Pozostali także dobrze się bawili. Kolejna atrakcja była dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z filmem i aktorstwem. W Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca nad filmem od kuchni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty, ponieważ wykład na ten temat był tylko dodatkiem do ciekawych warsztatów, dzięki którym sami mogliśmy poczuć się jak twórcy. PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowcy. Nie zabrakło również odrobiny magii. Wszyscy mogli poczuć się jak bohaterowie filmu “O północy w Paryżu”. Nocny spacer ulicami Warszawy na pewno można zaliczyć do bardzo udanych. To nie tylko okazja, by obejrzeć zabytki. Można było także uruchomić wyobraźnię, która przeniosła do Warszawy sprzed lat. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś chciał skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.