Jak odnaleźć korzenie swojej rodziny?

Zajęcia z genealogii dla klas drugich PGS
Na kilka dni przed feriami wzięliśmy udział w zajęciach przeprowadzonych przez tatę trójki naszych uczniów – Pana Krzysztofa Szwarca, który jest członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego Gniazdo. Podczas lekcji poznaliśmy najważniejsze pojęcia związane z genealogią, dowiedzieliśmy się gdzie szukać informacji o własnych przodkach, a na koniec próbowaliśmy uzupełnić drzewa genealogiczne swoich rodzin.Wielu z nas udało się to zrobić do trzeciego pokolenia (licząc od naszych rodziców). Pan Szwarc zachęcał nas do podjęcia własnych poszukiwań, do czego impulsem może być spotkanie rodzinne i opowieści o przodkach czy oglądanie starych zdjęć. W tym miejscu pragniemy jeszcze raz podziękować Panu Szwarcowi za bardzo ciekawe zajęcia i podzielenie się z nami swoją pasją.