Studniówka 2018

I szły pary po parach hucznie i wesoło,
Rozkręcało się, znowu skręcało się koło,
Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów;
Mieni się cętkowata, różna barwa strojów
Damskich, pańskich, żołnierskich, jak łuska błyszcząca,
Wyzłocona promieńmi zachodniego słońca
I odbita o ciemne murawy węzgłowia.
Wre taniec, brzmi muzyka, oklaski i zdrowia!”
Adam Mickiewicz “Pan Tadeusz”

Choć poloneza zatańczonego przez nas na studniówce i tego opisanego w polskim eposie dzieli wiele lat, łączy je ten sam dumny charakter. Wyjątkowy wieczór 9 lutego, rozpoczęty uroczystym tańcem narodowym i walcem wiedeńskim, okazał się dla klasy III liceum wspaniałą okazja nie tylko do zabawy i zacieśniania koleżeńskich więzi, lecz także do okazania wdzięczności wszystkim naszym nauczycielom i wychowawcom. Mimo natłoku pracy i wciąż uciekającego czasu niezwykle miło było oderwać się od nauki oraz nacieszyć sobą. Z cała pewnością ten nieprzeciętny wieczór wzbogaci naszą i tak już bogata kolekcję szkolnych wspomnień. Oby takich chwil było więcej!

Zapraszamy do galerii.
fot.: Szymon Kawecki i Dbs Fotografia