Uroczystość w Forcie VII

W piątek 6.04.2018 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość upamiętniającą ofiary niemieckiej okupacji. Wydarzenie to miało miejsce w Forcie VII czyli pierwszym obozie koncentracyjnym, utworzonym na ziemiach polskich. Dla nas jest to szczególne miejsce, ponieważ to właśnie tam byli skierowani nasi patroni czyli bł. Piątka Poznańska. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. kombatanci, przedstawiciele władz, uczelni wyższych, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Poznania. Uroczystość poświęcona została księdzu Józefowi Prądzyńskiemu, którego losy były powiązane z fortem. Po przemówieniach gości oraz wspólnej modlitwie, przedstawiciele władz oraz innych organizacji, w tym także nasi uczniowie, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Ścianie Śmierci.

Fotorelacja w galerii – zapraszamy