Młodzi artyści na plenerze w Wielkopolskim Parku Narodowym

Uzdolnieni plastycznie uczniowie klas 7 – 8  PSSP wzięli udział w plenerze artystycznym na terenie WPN. Wydarzenie miało miejsce 21.09, ostatniego gorącego dnia tego roku. Na początku wyprawy pani geograf opowiedziała o tajemnicach lokalnego ukształtowania terenu,wszyscy wybrali się nad jezioro Kociołek, a następnie artyści zabrali się do pracy. Część uczniów malowała okolice dawnej stacji kolejowej Osowa Góra; druga grupa rozsiadła się w rejonie glinianek na górze Pożegowskiej.

Wyprawą opiekowały się trzy nauczycielki z naszej szkoły, które stanowiły również jury oceniające prace.

Nagrody za najlepsze prace oraz małe upominki dla wszystkich uczestników pleneru ufundowała Rada Rodziców ZSS.

Przyznano następujące nagrody: I miejsce – Basia Brzezińska, II miejsce – Zuza Jachowska i III miejsce – Marysia Niemczyk, oraz wyróżnienie dla Jaśminy Roszyk.

Wystawę poplenerową można podziwiać w szkole.

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.