Wycieczka klasy 2a i 2b PSSP

W dniach 21.09-22.09 uczniowie klas II A i II B PSSP wybrali się na wycieczkę do Sierakowa i okolic. Dzieci podczas wyjazdu uczestniczyły min. w zajęciach edukacyjnych na Zamku Opalińskich w Sierakowie gdzie spotkały się z dawnymi wojami. Sieraków to także Stado Ogierów, w którym to uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem obiektu. Pogoda dopisała, więc nie mogło zabraknąć przejażdżki bryczkami po najbliższej okolicy. Odwiedzając pasiekę w miejscowości Radgoszcz poznały pracę pszczelarza. Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w miejscowości Mniszki to zapoznanie się z dawnymi zawodami takimi jak kowal, wikliniarz, bednarz, szewc czy praczka. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykonali wozy z wikliny. Na wycieczce nie mogło zabraknąć także dyskoteki i ogniska. Wszyscy w doskonałych humorach rano wyruszyli na zwiedzanie Międzychodu, aby zaczerpnąć wody ze studni artezyjskiej i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku osiołka. Nie zabrakło także lekcji przyrody na wesoło. Spacer ścieżką edukacyjną do „ Bobrowego zakątka” to nie tylko rośliny występujące w lesie ale także efekty pracy bobrów. Mieliśmy także możliwość zobaczyć koziołka i parę saren. Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez cały wyjazd . Jesień zawitała wraz z naszym powrotem do Poznania, gdzie oprócz stęsknionych rodziców witał nas deszcz i wiatr.

Zapraszamy do galerii.