Włoska historia 8c PSSP

Zabytki. Architektura. Malownicze włoskie uliczki. Piękna, słoneczna pogoda. Prawdziwe włoskie lody, smaczny makaron i pizza. To wspomnienia, które 8c będzie nosiła w pamięci przez cały rok szkolny.

Nocna podróż autokarem minęła szybko. Obudzeni promieniami słonecznymi, zobaczyliśmy przepiękne Alpy, przez które przejechaliśmy mając oczy przy   szybach autokaru.

Do samej Wenecji przypłynęliśmy tramwajem wodnym, by już w samym mieście udać się na Plac św. Marka, wejść do Bazyliki czy przejść przez Most Westchnień. Wieczór  zakończyliśmy spacerem nad Adriatyk.

Kolejny dzień to podróż do Rzymu, w którym spędziliśmy trzy kolejne doby. Dzięki 20-kilometrowym spacerom zwiedziliśmy m.in. Fora Cesarskie, Ołtarz Ojczyzny, Forum Romanum, Koloseum, Panteon, Zamek Anioła, Schody Hiszpańskie czy Bazylikę św. Piotra w Watykanie. Weszliśmy do wielu kościołów, w których oprócz kilku minut na modlitwę, mieliśmy możliwość podziwiania rzeźb i malowideł wielkich twórców, takich jak chociażby Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Caravaggio czy Bernini. Przeszliśmy wiele wąskich i szerokich 😉 uliczek oraz przepięknych placów, najbardziej urzekł nas Campo di Fiori. Zobaczyliśmy mnóstwo fontann, z najsłynniejszą Fontanną di Trevi na czele. Odwiedziliśmy papieża Franciszka i mieliśmy niesamowite szczęście być w samym sercu obchodów 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Żegnając Rzym udaliśmy się w stronę Wenecji, gdzie po drodze czekała na nas malownicza i spokojna Padwa. Jej uliczkami dotarliśmy do Bazyliki św. Antoniego oraz na jeden z pierwszych europejskich uniwersytetów, na którym studiował Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski. Okazało się też, że Padwa spełnia marzenia 😉

Wszystkie wspomnienia, łącznie te ze wschodu słońca – pozostaną z nami na długo.

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.