“Matematyczny Labirynt”

Dnia 17 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu odbył się „Matematyczny Labirynt” – konkurs skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych miasta Poznania. Naszą szkołę reprezentowali Marta Biskup z kl. 6b, Maksymilian Owczarzak z kl. 6b oraz Franciszek Kostka z kl. 6a.
 
Pierwsza część, składała się z 18 zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych. Sprawdzały one wiedzę matematyczna obejmującą podstawę programową, jednak były to zadania o podniesionym stopniu trudności. Uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności, jak również porównać swoją wiedzę z rówieśnikami z innych poznańskich placówek. Podczas tego etapu wyłoniona została dziesiątka najlepszych z najlepszych.
II etap konkursu wzorowany był na telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, jednak nie dotyczył on wiedzy ogólnej lecz wiedzy matematycznej. W tym etapie znaleźli się Marta Biskup oraz Maksymilian Owczarzak.
 
Wśród najlepszej dziesiątki drugie miejsce zajęła Marta Biskup
 
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.