Konferencja na temat Byłych Wychowanków Salezjańskich

W dniach 20-21 listopada odbyła sie ogólnopolska konferencja rodziny salezjańskiej poświęcona Byłym Wychowankom Salezjańskim. Naszą szkołę reprezentowały panie Katarzyna Rozala – Stępniak i Sylwia Staszak. Spotkanie odbywało się w miejscu szczególnym, bo w pierwszej na ziemiach polskich szkole salezjańskiej w Oświęcimiu. Podczas tych dwóch dni  wymienialiśmy się pomysłami i własnymi doświadczeniami na ważny temat, jakim są relacje z wychowankami – szczególnie tymi, którzy opuścili już mury szkoły lub oratorium.
Znalazłyśmy także czas na zwiedzenie tego pięknego miejsca. Mogłyśmy podziwiać warsztaty stolarskie, spawalnicze czy tokarskie. Nie byłyśmy sobą, gdybyśmy nie szukały poznańskich akcentów 🙂 
Kolejne spotkanie odbędzie się 28 maja w Łodzi.