Wolontariusze w Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

W jeden z listopadowych czwartków wolontariusze wraz z opiekunami udali się z misją pomocy do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Pracy było ogrom, segregowaliśmy pasty, szczotki, pakowaliśmy kartony, każdy miał swoje zadanie. Wszystko przebiegało, tak jak sobie zaplanowaliśmy – liczy się przecież każda pomoc i każda para rąk. Nie mniej jednak po 2 godzinach pracy, spotkało nas wszystkich “małe” zaskoczenie – otóż otrzymaliśmy igły, nitki, krótką instrukcję i każdy z nas miał szansę wykazać się umiejętnościami krawieckimi. Każdą paczkę, którą zapakowaliśmy musieliśmy obszyć materiałem – zabezpieczając ją tym samym przed długą podróżną do dalekiego Camerunu. Pomoc w Fundacji, okazała się dla nas ważną lekcją, uświadamiając nam jak ważna każda para rąk, która niesie pomoc innym.

Szkolny Wolontariat

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.