Świąteczna wycieczka  klasy 3 PSSP do CERIP w  Mniszkach

W wtorek 27.11.2018 klasa 3 PSSP wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. W trakcie zwiedzania tego urokliwego miejsca mieliśmy możliwość zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów takich jak kowal, szewc czy garncarz. Podczas prezentacji uczestniczyliśmy w warsztatach, w trakcie których podkuwaliśmy, mieliliśmy, szyliśmy buty, oglądaliśmy wnętrze ula, a także cofnęliśmy się w czasie i odwiedziliśmy dawny wiejski sklep, poznając produkty domowej produkcji. Po pysznych pieczonych kiełbaskach, wykonaliśmy własnoręcznie wiklinowe świąteczne choinki. W czasie trwania warsztatów wysłuchaliśmy historii,  jak kiedyś obchodzono Święta Bożego Narodzenia.  W ten sposób oficjalnie rozpoczęliśmy okres przedświąteczny.

Zapraszamy do galerii