Wykład otwarty na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej 

Wszystko jest trucizną?!
W październiku roku profil biologiczno-chemiczny klasy 2 PSLO, pod opieką pani Ewy Dojaś-Łukomskiej, uczestniczył na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej w inaugurującym wykładzie na temat Trucizny wokół nas. Zagadnienie to okazało się niezwykle interesujące dla każdego z uczestników, a półtorej godziny obfite w ogrom nowych informacji minęło niesamowicie szybko.

Dr hab. inż. Łukasz Chrzanowski przedstawił przykłady otaczających nas związków chemicznych o charakterze trującym w szerokim spektrum życia codziennego. Mieliśmy okazję przyjrzeć się nie tylko cyjankowi czy arszenikowi, ale także mykotoksynom, prionom, sztucznym dodatkom E, bisfenolowi A, wodzie destylowanej, herbicydom i wielu innym. To oznacza, że niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje możemy znaleźć w wielu miejscach – laboratoriach, organizmach, powietrzu, żywności, detergentach oraz różnych wytwarzanych przez ludzi produktach. A jak to określił Paracelsus, Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę.  

Marta Kowalów uczennica klasy 2 PSLO