MIĘDZYSZKOLNY KONKURS “EKONOMICZNY KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI” dla uczniów klas 6-8 PSSP

 

Ekonomia jest jedną z ważniejszych dziedzin życia. To wiedzą wszyscy, którzy mieli kiedykolwiek do czynienia z bankiem, kredytem, akcjami, zatrudnieniem, bezrobociem lub po prostu kiedykolwiek musieli zarabiać i wydawać pieniądze. Czyli…WSZYSCY. Ale czy szkoła właściwie przygotowuje do funkcjonowania w świecie, w którym na każdym kroku podejmujemy decyzje ekonomiczne? Czy uczy racjonalnego gospodarowania zasobami, czasem i planowania? A czy umiejętności te wynosimy z domu?

Szukając metody na propagowanie wiedzy i umiejętności związanych z ekonomią pojmowaną znacznie szerzej, niż tylko w ujęciu zagadnień teoretycznych, z którymi zwykle się nam kojarzy, powstał program, do którego zaproszone zostały wielkopolskie szkoły podstawowe. Program jest zbudowany wokół Międzyszkolnego Konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”.

W trakcie przygotowań do wewnątrzszkolnej i międzyszkolnej rywalizacji, uczniowie mają szansę spotkać się z tutorami – studentami Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy będą ich pierwszymi przewodnikami w świecie zagadnień związanych z projektem.

Konkurs składa się z etapu szkolnego oraz międzyszkolnego. Finaliści pierwszej tury zmagań mają szansę zdobyć nowe umiejętności, przystępując do finału,  nad przebiegiem którego czuwa Kapituła. Finał składa się z dwóch etapów: pisemnego oraz ustnego. W ostatniej fazie  uczniowie pracują w dwuosobowych zespołach nad rozwiązaniem zadania praktycznego, a następnie muszą zaprezentować swój pomysł.

Konkurs ma być nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności, ale także szansą na spotkanie z autorytetami z dziedziny ekonomii i ciekawymi ludźmi.

Do tej pory konkurs przysporzył uczniom wiele emocji, był okazją do ciekawych, inspirujących spotkań i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że będzie tak również w tegorocznej edycji.

Etap szkolny odbędzie się w dniu 4 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.00

Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum „Dębinka”, ul. Grabowa 33, 61-473 Poznań, ssp3@debinka.pl, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Katedrą Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Konkurs odbywa się pod patronatem Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, proszone są o zgłoszenie się do pani Agnieszki Maląg w dniu 20.12.2018 r. w godzinach 11.00-11.45 do sali nr 1. Uczniowie otrzymają wówczas zgodę na udział w konkursie do wypełnienia i podpisania przez rodziców.

List przewodni

Regulamin konkursu Ekonomiczny klucz do przyszłości