Lekcja ekonomii w banku

Tuż przed feriami, klasa 1 PSLO udała się do banku Santander Bank Polska S.A. na lekcje ekonomii w pigułce. Podczas naszej wycieczki dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania banku. Dzięki uprzejmości cioci Zosi Szrejter, mogliśmy zajrzeć do miejsc, gdzie normalnie wstęp mają tylko nieliczni pracownicy. Przypatrywaliśmy się pracy osób zatrudnionych w tzw. dealing roomie oraz tych, którzy na co dzień mają kontakt z klientami. Najciekawszy okazał się dla nas skarbiec, do którego również wolno nam było zajrzeć. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania panoramy miasta z okna jednego z najwyższych budynków Poznania.

Po takiej lekcji wiemy już, że ekonomia nie jest taka straszna i że praca w banku może być naprawdę interesująca.

Agnieszka Maląg

 .