Wizyta w drukarni

Uczniowie klasy 8a PSSP wybrali się na wycieczkę do drukarni Głosu Wielkopolskiego. Podczas wizyty mogli przekonać się na własne oczy, jak wygląda proces powstawania gazety. Okazało się, że nie jest to takie proste. Cały proces od momentu przysłania pliku z redakcji do powstania kolorowej gazety, jest długi i wymaga użycia wielu maszyn.

Uczniowie poznali tajniki pracy w drukarni, ze zdziwieniem odkryli, iż pracuje tam również maszynista, ale nie taki co jeździ pociągiem tylko offsetowy, który musi doskonale znać się na obsłudze maszyn drukarskich.  Ciekawa również okazała się historia druku i możliwość zobaczenia, jak kiedyś drukowano gazety.

Wycieczka pozwoliła uczniom przekonać się, że za każdym przedmiotem codziennego użytku stoi człowiek, który to wykonał.

Zapraszamy do galerii.

Agnieszka Maląg