VI Noc Fizyków

To już VI Noc Fizyków organizowana w naszej szkole. 22 marca profile matematyczno-fizyczne oraz osoby z gimnazjum i starszych klas podstawówki brały udział w wykładach poznańskich profesorów akademickich. Na początku dr Krzysztof Gębura z pomocą pani dr Iwony Iwaszkiewicz-Kostki oraz dr inż. Izabeli Janickiej-Lipskiej przedstawili wykład pt. “Jak fizyk bada przyrodę, czyli analiza widmowa zielonego warzywa”. Uczniowie pod wrażeniem byli zielonego ogórka, który świecił. Pan prof. dr hab. Gotard Brudziński opowiedział o “Analizie pięknych barw w laboratorium”. Niezwykle pasjonujące wykłady dały możliwość uczniom spojrzenia na fizykę nie tylko poprzez wzory i zadania. Następnie mogliśmy posłuchać wykładu absolwenta naszej szkoły o astronomii, który przedstawił nam swój kierunek studiów i zaproponował jedną ze ścieżek, którą można podążyć po maturze z fizyki. Następnie ponad 40 uczniów doczekał się upragnionych tostów. Reszta nocy spędzona została na rozmowach z absolwentami, na rozważaniu różnych zagadek (nie tylko fizycznych) lub po prostu na spaniu. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego takiego wydarzenia w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii.