Peregrynacja Matki Najświętszej w Archidiecezji Poznańskiej

Drodzy Rodzice,
18 maja 2019 roku o godzinie 12.00 na placu przy kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu będzie sprawowana Eucharystia, podczas której rozpoczniemy czas Nawiedzenia Kopii Cudownego Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej.
Na to wydarzenie, specjalnym pismem zaprosił Nas Ksiądz Arcybiskup.
“Bardzo serdecznie zapraszam na to wydarzenie wspólnotę Waszej Szkoły – napisał Ksiądz Arcybiskup. Niech obecność Szanownej Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów będzie wyrazem jedności z Kościołem, który jest w Poznaniu.
Wspólne przeżywanie  uroczystego rozpoczęcia peregrynacji Matki Najświętszej w Archidiecezji Poznańskiej będzie także dobrym uzupełnieniem działań edukacyjnych i wychowawczych podejmowanych w szkole, które wynikają z  misji szkoły katolickiej”.
 
 
Dla uczniów i wszystkich pracowników szkół katolickich oraz ich rodzin zarezerwowany jest specjalny sektor na placu kościelnym. Służby porządkowe będą kierowały do tego sektora na hasło – „szkoły katolickie”.