Pobyt 3B PGS w Starym Kaleńsku

Na zakończenie naszej nauki w gimnazjum, udaliśmy się pod koniec maja na wycieczkę na Pojezierze Drawskie. Pierwszego dnia odbyliśmy podróż pełną muzyki i zabaw z Poznania do miejsca docelowego, w którym rozlokowaliśmy się w urodziwych domkach oraz uczestniczyliśmy w pierwszych atrakcjach przygotowanych dla nas w tym dniu – sprawdziliśmy swoją celność podczas strzelania z łuku oraz zmierzyliśmy się z swoimi lękami w parku linowym. Następny dzień był jeszcze lepszy od poprzedniego. Pływaliśmy kajakami po Jeziorze Kaleńskim, co wiązało się z wyścigami oraz śpiewaniem piosenek na środku jeziora. Po południu graliśmy w siatkówkę balonami wypełnionymi wodą, przez co byliśmy cali mokrzy. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, przy którym piekliśmy kiełbaski.

W czwartek pływaliśmy w smoczej łodzi, rozgrywaliśmy zawody w minigolfa, wspinaliśmy się na skrzynki i uczyliśmy podstaw samoobrony, a cały dzień podsumowaliśmy kolejnym ogniskiem, przy którym tym razem piekliśmy pianki i graliśmy w różne integracyjne gry. W piątek z samego rana niestety musieliśmy opuścić to wspaniałe miejsce i udać się w drogę powrotną do naszego miasta.

Chociaż podczas wycieczki przez cały czas przebywaliśmy w jednym miejscu, to nie można powiedzieć, że była ona nudna czy nieciekawa. Cała klasa 3B może wspólnie stwierdzić, że była to jedna z lepszych wycieczek w jakich uczestniczyliśmy. Świetnie się bawiliśmy,  odpoczęliśmy po ciężkim roku, najedliśmy się, ale co najważniejsze spędziliśmy wspaniałe chwile w gronie klasowym, których tak mało nam zostało. Wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną z nami na zawsze. Było to idealne zakończenie tych trzech lat wspólnej nauki.

Marta Kawka i Szymon Wiśniewski

Fotorelacja w galerii.