Michał Dutkiewicz w Ziemi Świętej

RELACJA MICHAŁA DUTKIEWICZA Z ZIEMI ŚWIĘTEJ. PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE I ZOBACZCIE FILM!
 
Jest wiele miejsc na świecie, które potrafią zachwycić i które warto zwiedzić. Są jednak też takie, które poza tym wszystkim sprawiają, że wyjazd staje się niesamowitym przeżyciem. Jednym z nich jest Ziemia Święta. W ramach nagrody za moje zaangażowanie w życie szkoły Ksiądz Dyrektor postanowił umożliwić mi w te wakacje wyruszenie z pielgrzymką właśnie do tego miejsca. Izrael jest niepowtarzalnym miejscem. Jest to kultura daleka od europejskiej, w której muszą koło siebie żyć trzy wielkie religie. Wiele jest dla Europejczyka prawie nie do pojęcia. To, że jest w kraju objętym wojną, że w jednym kościele są cztery wyznania czy że cała ulica jest jednym wielkim targiem, na której wszędzie (dosłownie wszędzie) coś leży, a jeszcze ktoś próbuje przejechać motorem.
Jest jednak przede wszystkim miejscem, gdzie jesteśmy wstanie pokazać gdzie działy się poszczególne rozdziały Ewangelii. Jest to niesamowite przeżycie, gdy klęczysz na Golgocie i wiesz, że to właśnie tu, te kilka metrów przed tobą jest miejsce gdzie “się wypełniło Pismo”. Mogłem zobaczyć wiele niezwykłych miejsc związanych z Pismem Świętym czy z pierwszymi chrześcijanami. Odwiedziliśmy zarówno bazyliki związane z najważniejszymi wydarzeniami Ewangelii jak i miejsca najważniejsze dla tamtejszych społeczności (Ściana Płaczu, Plac Świątynny). Miałem okazję te wszystkie rzeczy zobaczyć na własne oczy i za to chciałbym bardzo podziękować tym, którzy się do tego wyjazdu przyczynili. Jestem pewien, że wspomnienia z tego przeżycia (bo słowo “wyjazd” jest tu chyba zbyt błahe) zostaną w mojej pamięci na długo.