III Ogólnopolska Olimpiada Pedagogiczna: edukacja – wychowanie – pomoc

Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej, której zakres tematyczny obejmuje zagadnienia z dziedziny edukacji, wychowania oraz strategii udzielania pomocy dzieciom lub osobom starszym.

Olimpiada skierowana jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych edukacją, wychowaniem i pomocą tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Olimpiada składa się z III etapów:

pierwszy etap – szkolny – polega na napisaniu pracy na jeden z tematów nadesłanych przez organizatorów w oparciu o pozycje książkowe i zagadnienia zamieszczone w Informatorze Olimpiady; (etap szkolny – 10 stycznia 2020 r.)

drugi etap – polega na opisaniu indywidualnego przypadku dziecka lub osoby starszej                              oraz zaproponowania strategii udzielenia pomocy; (nadesłanie prac do 31 marca 2020 r.)

trzeci etap – ma charakter rozmowy ze specjalistami na temat przypadku nadesłanego przez uczestnika w II etapie, poprzedzonej krótką 10-ciominutową prezentacją sytuacji problemowej
wraz  z zaproponowanymi działaniami pomocowymi; (15 czerwca 2020 r.)

Organizator

Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej

Opieka merytoryczna

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Studiów Edukacyjnych

Nagroda
Indeks Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu  oraz nagrody Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych i Dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu

Szczegółowe informacje określa Regulamin Olimpiady Pedagogicznej oraz Informator Olimpiady Pedagogicznej – dokumenty zamieszczone poniżej.

HARMONOGRAM Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej

REGULAMIN Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej

Załącznik nr 1 do Regulaminu

Załącznik nr 2 do Regulaminu

Załącznik nr 3 do Regulaminu

Załącznik nr 4 do Regulaminu

Informator Olimpiady Pedagogicznej (zostanie opublikowany do dnia 8 listopada 2019 r.)