Jesienne rajdy

Jesień to nie tylko czas zadumy, ale i więcej czasu do zagospodarowania. My postanowiliśmy udać się na dwa rajdy turystyczne.

W czasie pierwszego, wrześniowego wyjścia poznawaliśmy historię kolei i kolejek zarówno tych istniejących, czyli znanej wszystkim Maltanki, oraz tych po, których pozostały nieliczne ślady, jak np. szerokotorowej Średzkiej Kolei Powiatowej. Korzystając z przepięknej pogody pospacerowaliśmy w okolicy Jeziora Maltańskiego i rozwiązywaliśmy questa przygotowanego przez poznańskie MPK.

W październiku z kolei bardziej oddawaliśmy się zadumie. Najlepszym miejscem ku temu jest Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, gdyż lokalizacja i starodrzew tworzą niesamowity klimat. Wzięliśmy z sobą także znicze i po wysłuchaniu krótkiej historii tego miejsca zapaliliśmy je na grobach wybitnych poznaniaków, mężów stanu, powstańców, profesorów, ale także na mogiłach zapomnianych, a posprzątawszy z nich liście przywróciliśmy nieco pamięci.

Korzystając z okazji przy pomniku stulecia PTTK podziękowaliśmy pani Maląg za dotychczasowe wycieczki, pomysły i poświęcony czas na nasze rajdy turystyczne. Czekamy na powrót w wielkim stylu. 

Zapraszamy do galerii.