Relacja z wycieczki kl. 4a

Na jeden dzień uczniowie klasy 4a mogli stać się małymi studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których zgłębiały wiedzę na temat czerpania papieru, tworzyły go krok po kroku. Uczniowie mieli również możliwość konstruowania niezwykłych przestrzennych konstrukcji za pomocą długopisów 3D. Rozwijali w ten sposób kreatywne myślenie, a także uczyli się planowania przestrzennego. Podczas zajęć z obróbki drewna obserwowali działanie nowoczesnych maszyn, które przycinały drewniane płyty potrzebne do wykonania karmników. Z gotowych materiałów tworzyli domki dla ptaszków. Ostatnim modułem zajęć było poznanie świata zwierząt i owadów. Uczniowie dowiedzieli się, jak odróżnić wrony, kruki oraz kawki. Poznali także stadia rozwoju owadów.

Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, a także umiejętności, które nieraz przydadzą się podczas lekcji.

Zapraszamy do galerii.