Lekcje z lekturą wcale nie muszą być nudne

Omawianie lektur to nie lada wyzwanie dla uczniów i nauczyciela. Jak zaciekawić podopiecznych tekstem, który ma prawie sto lat? Receptą okazała się zabawa w czarne historie. “Szatan z siódmej klasy” był idealnym materiałem wymyślania przeróżnych historii. Przekonała się o tym klasa 6a – jakie mieli pomysł i co z nich wyniknęło – o to musicie już zapytać swoich kolegów. “Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to bardzo popularna lektura. Klasa 6c lubi z kolei mierzyć się z tekstem literackim i przerabiać go na scenariusze scenek. To już tradycja grupy uczniów, którzy chętnie przygotowują małe, teatralne przedstawienie, które jest doskonałą formą utrwalenia przeczytanego dzieła

Moi drodzy – lektury w dłoń, bo nigdy nie wiecie, jaka przygoda czeka Was z książką.