Warsztaty na zasadach gry RPG

We wtorek 14 grudnia uczniowie klasy I e PSLO i grupa humanistyczna klasy drugiej wzięli udział w pierwszej części inicjatywy Klubu Jagiellońskiego Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu.

W ramach projektu odwiedził nas absolwent naszego gimnazjum, Kacper Barełkowski, i przeprowadził warsztaty wzorowane na zasadach gier RPG. Uczniowie wcielali się w przedstawicieli rożnych ugrupowań: konserwatywnych, liberalnych, narodowych, socjaldemokratycznych i ludowych, a ich zadaniem było oprócz stworzenia parlamentu powołanie rządu, uchwalenie budżetu oraz utrzymanie władzy wobec zmieniających się, a nie zawsze sprzyjających okoliczności.

Emocjom nie było końca, a debata przeniosła się również na lekcje po zakończeniu projektu.

Fotorelacja w galerii.