Szkolny Wolontariat w akcji …

Wystarczy kłębek wełny, sprawne ręce i dobre chęci, by pomóc dzieciom w Afganistanie przetrwać zimę – takim słowami zostaliśmy dzisiaj przywitani w Fundacji Redemptoris Missio. Nie tracąc czasu, pełni zapału do pomocy podjęliśmy wyzwanie. Siostra Cecylia i p. Dorota przekazały nam praktyczną wiedzę, jak robić na drutach czapki i sweterki dla dzieci z Afganistanu 🧶Wspólnie dziergając dowiedzieliśmy kim są “Włóczkersi”. Wiemy , że to ludzie wielkiego serca. Poświęcają swój czas wyczarowują, dziergając na drutach ciepłe ubranka dla dzieci, które marzną gdzieś na drugim końcu świata. Gdy część z nas próbowała swoich sił z drutami w rękach, inni nie tracili czasu. Posegregowaliśmy i spakowaliśmy kilkadziesiąt kartonów z opatrunkami, które zostaną wysyłane na misje. Każdy z nas miał poczucie, że obecność w Fundacji jest wielkim krokiem do pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Miłym zaskoczeniem okazała się wizyta Studio Raban TVP – mieliśmy okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat roli Wolontariatu w życiu młodego człowieka.

Jak tylko materiał będzie dostępny w TV 📺 damy znać 🙂, a tymczasem zapraszamy – fotorelacja w galerii.