Pasowanie uczniów klas pierwszych PSSP

„Zaprzyjaźnić się z książkami,

dumą swojej szkoły być,

ze wszystkimi pierwszakami

ślubujemy dziś!”

Takimi słowami rozpoczęła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów. W poniedziałek 19.10.2020 r. w poczet uczniów naszej szkoły zostali włączeni uczniowie klasy 1a, 1b oraz klasy 1c PSSP. Uczniowie najmłodszych klas oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej mszy św. Po mszy pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w przygotowanym przedstawieniu. Następnie uroczyście ślubowali godnie reprezentować naszą szkołę i sumiennie wypełniać uczniowskie obowiązki. Po słowach przyrzeczenia Ksiądz Dyrektor pasował każdego pierwszoklasistę na prawowitego ucznia.

Od 1 września pierwszoklasiści tworzą wraz z nami szkolną wspólnotę. Dowiedzieli się, że mogą się czuć w murach naszej szkoły jak w rodzinie, w której każdy obok praw ma także obowiązki. Wspólnym uczniowskim obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka, ale nie należy zapominać o radości ze wspólnego przebywania, o przyjaźni i wzajemnym szacunku. Pierwszoklasistom życzymy dużo zapału do nauki, ciekawości świata oraz promiennego uśmiechu każdego dnia.

Gościom oraz rodzicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do galerii.