“Bagatela” projekt licealistów

Uczniowie naszej szkoły stworzyli projekt o nazwie „Bagatela”.

Tłumaczą to jako, nie tyle co błahostka, a „coś ułatwiające zrozumienie czegoś.” Łącznie w to przedsięwzięcie zaangażowało się siedem osób z 2E PSLO (Dobi, Zosia, Kamila, Marysia, Julia, Ola, Mikołaj). Zachęcają oni potencjalnych beneficjentów, czyli dzieci od klasy 7 szkoły podstawowej wzwyż i młodzież licealną, do sięgania po polskie pozycje literackie począwszy od epoki renesansu do współczesności.

Na blogach internetowych (Instagram: @bagatela_projekt, Facebook: Bagatela) – publikują różne posty, np. dotyczące zapożyczeń z innych języków i kultur.

Narodził się pomysł na serię wywiadów z ciekawymi osobistościami, które zaistniały chociażby na estradzie. Mieliśmy już przyjemność odbyć rozmowę z P. ZENONEM LASKOWIKIEM.

Sami posłuchajcie 😉