Saint Patric’s Challenge

17 marca świętowaliśmy dzień Św. Patryka w naszej szkole. Najmłodsi uczniowie przebrali się na zielono i dzielnie się spisali, rozwiązując zadania w klasach. Poznali historię życia Św. Patryka w języku angielskim. Wysłuchali tradycyjnych piosenek irlandzkich oraz wykonali pracę plastyczną, kolorując jeden z symboli Irlandii.

Natomiast uczniowie klas starszych zmierzyli się z quizem kulturowym i rywalizowali o jak najlepsze noty, biorąc udział w konkursie online.

Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i utwierdzili nas, że Zielona Wyspa jest im znana nie tylko z legend.

Congratulations to everyone. You are the best

Czy wiesz, że Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży.

Zapraszamy do galerii.