“Bagatela” projekt naszych licealistów

Jesteśmy siedmioosobowa grupa młodych, pełnych entuzjazmu uczniów naszego liceum, którym zależy na aktywnym działaniu prospołecznym i zachęcaniu do niego naszych rówieśników. To właśnie z tej idei zrodził się pomysł na przedsięwzięcie, które nazwaliśmy Bagatela.

Skąd tak oryginalna nazwa? Bagatela oznacza bowiem coś łatwego do wytłumaczenia, można by powiedzieć banalnie prostego, a w naszej inicjatywie chodzi o to, by udowodnić zarówno tym młodszym, jak i starszym, ze można w prosty i przystępny sposób wyjaśnić zagadnienia związane z polska tożsamością kulturowa. Działamy głownie za pośrednictwem mediów społecznościowych (Instagram, Facebook, YouTube), gdzie publikujemy zagadnienia związane z najważniejszymi dziełami polskiej literatury oraz rożnego rodzaju ciekawostki kulturowe.

Przygotowaliśmy również grę terenową Łowcy Poznania Czasu. Dzięki tej innowacyjnej, opartej na autorskich zagadkach formie pragniemy zachęcić zarówno turystów jak i Poznaniaków do zbadania ciekawych zakątków miasta. Gra podzielona jest na dwie, skupiające się na różnych okresach tematycznych trasy. Pierwsza obejmuje teren Ostrowa Tumskiego i pozwoli prześledzić początki państwa polskiego, a także rozwój średniowiecznej architektury i nauki. Druga trasa koncentruje się w okolicach Starego Rynku i umożliwi dogłębne poznanie największych atrakcji Poznania. Całe przedsięwzięcie odbędzie się zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Uczestnicy będą przechodzili trasy indywidualnie, a karty z zadaniami otrzymają droga mailowa.

Mamy nadzieje, ze nasza inicjatywa zainspiruje wszystkich uczniów do działań obywatelskich, a także przekona do uważniejszego zagłębienia się w dziedzictwo narodowe. Każdy zainteresowany musi wejść na stronę naszego wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1880193078806791 gdzie znajdzie formularz zgłoszeniowy, a 30 kwietnia otrzyma materiały potrzebne do wzięcia udziału w grze.

Każdy bierze udział indywidualnie w wybranym przez siebie terminie między 30 kwietnia a 9 maja. Każdy uczestnik ma szansę wygrać ciekawe nagrody – unikatowy medal i tematyczną książkę. Losowanie odbędzie się w tygodniu po zakończeniu gry, a wręczenie upominków nastąpi 15 maja na Cytadeli. Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych oraz uważnego śledzenia pojawiających się tam informacji.

Instagram: @bagatela_projekt i @lowcy_poznania_czasu Facebook: Bagatela YouTube: Projekt Bagatela.