Lekcja terenowa klasy 4b

Początek października to doskonały moment na zajęcia terenowe. Przekonała się o tym klasa 4b, która wraz z wychowawczynią i panią Agnieszka Maląg udała się na lekcję w terenie do Rezerwatu Meteorytów Morasko. Uczniowie mieli okazję obserwować przyrodę przy pomocy lornetek i szkieł powiększających oraz spróbować swoich sił w orientowaniu się w terenie przy użyciu mapy i kompasu.

Dodatkowo panie z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”, zapoznały nas z niezwykłym bogactwem przyrodniczym Rezerwatu oraz opowiedziały o wyjątkowej historii tego miejsca. Uczniowie odkryli liczne ślady upadków meteorytów, co pobudziło ich wyobraźnię. Na zakończenie każdy mógł przygotować pracę plastyczną z drobnych elementów przyrodniczych znalezionych w lesie.

Zapraszamy do galerii zdjęć