Dzień Mola 2021

23 października obchodzimy Dzień Mola. Nie jest to dzień poświęcony owadowi, ale jednostce liczności materii. Dzień Mola obchodzony przez chemików w Ameryce Północnej 23 października (w amerykańskim systemie pisania dat wygląda to 10/23) pomiędzy godzinami 6:02 AM i 6:02 PM. (czyli pomiędzy godziną 6:02 rano a 18:02 wieczorem). Data i godzina odnoszą się do stałej Avogadra, której wartość wynosi w przybliżeniu 6,022×1023 i jest związana z definicją jednostki liczności materii–mola.Idea świętowania narodziła się na początku lat 80 XX wieku w redakcji amerykańskiego magazynu The Science Teacher. W USA i Kanadzie organizuje się zabawy i pokazy chemiczne. propagujące wśród uczniów chemię.🧑‍🔬👩‍🔬

Uczennice z klasy 3e postanowiły uczcić ten dzień przeprowadzając doświadczenia i pokazując, że chemia to nie tylko wzory, ale przede wszystkim dobra zabawa!😁😇

Fotorelacja w galerii.