V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej

Rusza piąta edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej, której zakres tematyczny obejmuje zagadnienia z dziedziny edukacji, wychowania oraz strategii udzielania pomocy dzieciom lub osobom starszym.

Skierowana jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych ponadgimnazjalnych zainteresowanych edukacją, wychowaniem i pomocą tym, którzy znaleźli się w trudnej/nietypowej sytuacji.

Olimpiada składa się z III etapów:

pierwszy etap – szkolny – polega na napisaniu testu z wiedzy pedagogicznej w oparciu o pozycje książkowe zamieszczone w Informatorze Olimpiady etap szkolny – 12 stycznia 2022 roku;

drugi etap – polega na opisaniu indywidualnego przypadku dziecka lub osoby starszej, oraz zaproponowaniu strategii udzielenia pomocy; nadesłanie prac do 25 marca 2022 roku; trzeci etap – ma charakter rozmowy ze specjalistami na temat literatury wskazanej w Informatorze Olimpiady, oraz nadesłanego przez uczestnika w II etapie studium indywidualnego przypadku; 6 czerwca 2022 roku.

Zgłoszenia uczestników do 22 grudnia 2021 roku (załącznik nr 1)

Spotkanie dla szkolnych opiekunów17 grudnia 2021 roku (chęć uczestnictwa w spotkaniu online nt. organizacji i przygotowania uczestników do Olimpiady) należy zgłosić e-mailowo na adres pedagog.salezjanie@wp.pl

Organizator

Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej